A máme tady italskou klasiku! Aglio olio e peperoncino, jednoduché ale přesto okouzlující. Pakliže dodržíte zásadní pravidlo u tohoto jídla – co nejvyšší kvalitu jednotlivých potravin. Tento tradiční pokrm se totiž skládá jen z několika málo surovin a právě proto velmi záleží na jejich kvalitě. Je tudíž třeba mít extra panenský olivový olej, italské špagety (ty v super-hypermarketech málokdy najdete), česnek a čerstvé chilli papričky. Spolu s natí čerstvé petrželky nebo bazalky (případně jiné bylinky) utvoří perfektní kombinaci. POZOR - Tento recept je narozdíl od originalu hodně česnekový, ale my to tak máme rádi! Tak jdeme na to!

Budete potřebovat na 1 porci:

120g špaget (neuvařených)

celá palice česneku

4-5 lžic extra panenského olivového oleje

1 chilli papričku (můžete použít v podstatě jakoukoliv, nebojte se Habanera, pro ostřílené chilližrouty ani Caroliny Reaper) + doporučujeme přihodit 1 nadrcenou papričku Chipotles pro variaci tohoto jídla

hrst natě petrželky/bazalky

volitelně sýr parmazán (ale hodí se i jiné druhy sýrů, skvěle pasuje třeba i uzrálá niva, pokud nemáte nic jiného)

Prvně si dejte vařit vodu na špagety, osolte ji, ať je slaná jako mořská voda. Do vroucí vody vhoďte špagety a vařte o minutu méně, než je na obalu. Jakmile dáte špagety do vody, začněte loupat česnek, který nakrájíte na tenké plátky. Papričku i petrželku nasekejte na jemno. Rozpalte v pánvi olivový olej, přidejte česnek a smažte jej na středním plameni, dokud nezačne zlátnout. Poté přidejte chilli papričku a nechte minutu provonět vaší kuchyň a prohořet váš nos. V tuto chvíli by již měly být vaše špagety uvařené, uschovejte pár deci vody ze špaget a zbytek sceďte. Špagety přidejte do pánve a zalijte malým množstvím schované vody podle potřeby tak, aby vznikla omáčka, zpravidla několik lžic. Vmíchejte petrželku. Posypte sýrem, pokud chcete a dobrou chuť!

Vyrobeno v Česku

Jsme regionální výrobce. Omáčky vyrábíme s láskou k chilli již od roku 2012

Vymazlená chuť

Naše omáčky pozvedají chuť vašeho jídla na jinou úroveň

Dlouhá trvanlivost bez chemických konzervantů

Aby vám mohly naše omáčky rozdávat požitek co nejdéle, používáme kombinaci osvědčených přirodních konzervantů.